Czy umysł wpływa na zdrowie człowieka?

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – naszym zdaniem nie sposób nie zgodzić się z tym znanym od wieków przysłowiem. Wewnętrzna harmonia i psychiczny spokój mają bezpośrednie przełożenie na kondycję fizyczną człowieka. Czym dokładnie jest somatyzacja? Jaki wpływ ma stres na kondycję fizyczną? W jaki sposób odzyskać wewnętrzny spokój i harmonię? Jaki wpływ na zdrowie fizyczne mogą mieć problemy psychiczne? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Somatyzacja – czym dokładnie jest?
  2. Somatyzacja a medycyna konwencjonalna
  3. Czy rozwój duchowy stanowi remedium na problemy zdrowotne?

Somatyzacja – czym dokładnie jest?

Termin somatyzacja, wywodzi się od greckiego słowa somatikos (cielesny) i oznacza wyrażanie dyskomfortu psychicznego w formie objawów cielesnych. Występowanie zaburzeń somatyzacyjnych doskonale potwierdza prawdziwość przysłowia wspomnianego we wstępie. Somatyzacja (zaburzenia psychosomatyczne) może przejawiać się na przykład w formie dziwnych pokrzywek i wyprysków skórnych, kołataniem serca i bólami w klatce piersiowej, zaburzeniami menstruacyjnymi i pokarmowymi. Wpływ stresu na pracę organizmu jest udowodniony naukowo – ma on negatywny wpływ na pracę żołądka, jelit oraz układu krążeniowo-oddechowego. Naszym zdaniem dotyka również wielu innych aspektów zdrowia fizycznego.

Somatyzacja a medycyna konwencjonalna

Szacuje się, że aż 30% zgłaszanych dolegliwości nie ma podłoża organicznego – dlatego niezwykle trudno jest je wyleczyć w ramach medycyny konwencjonalnej. Z drugiej strony lekarze nie chcą przyznać, że w niektórych przypadkach to właśnie kosmoenergetyka oraz inne alternatywne metody leczenia mogą przynieść uzdrowienie pacjentowi. Z drugiej strony potrafią latami leczyć osoby z kolejnych nawrotów choroby. Nie ma w tym nic dziwnego, bo duszę ciężko jest wyleczyć w gabinecie medycznym. Zastanów się, czy w Twoim otoczeniu są osoby, które krążą od lekarza do lekarza z daną dolegliwością – może powód tej dolegliwości leży gdzie indziej?

Czy rozwój duchowy stanowi remedium na problemy zdrowotne?

Oczywiście, kłamstwem byłoby stwierdzenie, że rozwój duchowy człowieka jest remedium na wszystkie problemy ze zdrowiem. Jest jednak drogą, do wewnętrznej harmonii, którą osiągniemy dzięki medytacji, poznawaniu siebie i korzystaniu z dobrodziejstw energii kosmicznych z pół torsyjnych. Wiele z przypadłości i chorób wymienionych w tym artykule jest nieskutecznie leczonych u konwencjonalnych specjalistów. Brak skutków leczenia jest spowodowany tym, że ich podłoże leży głębiej, niż w sferze fizycznej. Wsparcie kosmoenergetyka jest niezastąpione przy osiąganiu wewnętrznego spokoju i pozbyciu się wielu schorzeń.