Emocjonalne wampiry – czym się charakteryzują?

Emocjonalne wampiry – czym się charakteryzują?

Jako emocjonalne wampiry określa się osoby, które w trakcie spotkania wykazują na tyle silną dominację nad rozmówcą, że w pewien sposób kontrolują jej zachowania, wysysając jednocześnie energie i chęci do działania. Wampiry żerujące na emocjach drugiego człowieka często mogą działać podświadomie, silnie akcentując swoją osobowość. To dla drugiej osoby może być dość ciężkim przeżyciem, które w efekcie sprawia, że po zakończonym spotkaniu możesz czuć się przybity, niespokojny lub przysłowiowo wyprany z pozytywnych emocji. Co zatem zrobić, aby ustrzec się od tego typu zachowań? Oczywiście jednym z najskuteczniejszych sposobów jest całkowite odcięcie się od tego typu osoby. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Warto rozważyć w takim przypadku pomoc kosmoenergetyka, który oczyści aurę i przywróci funkcjonowanie organizmu, w tym psychiki na właściwe tory.

Wampir emocjonalny – jak radzić sobie z problemem

Okazuje się, że wampir emocjonalny wcale nie musi być osobą, która spotykasz rzadko lub prawie wcale. W wielu przypadkach pacjenci uskarżają się, że wampiry emocjonalne i wampiry energetyczne, to tak naprawdę osoby z bardzo bliskiego otoczenia. Niejednokrotnie zdarza się, że są to np. rodzice, czy partner. Istotą właściwej ochrony przed wampirem emocjonalnym jest wzmożona pewność siebie i skumulowana dawka energii, jaką się emanuje. Podczas spotkań skupimy się na odblokowaniu twoich czakr oraz oczyszczeniu aury, która w tej chwili może skutecznie blokować twoje reakcje obronne. Wszystko po to, aby jak najlepiej radzić sobie podczas kolejnych spotkań i przede wszystkim kończyć je w spokoju i pełnym zdrowiu, bez odczuwalnych spadków energetycznych.

Jak rozpoznać wampiry emocjonalne

Wampiry emocjonalne przejawiają szereg charakterystycznych zachowań, które mogą doprowadzić cię do spadków energetycznych. Nabycie umiejętności rozpoznawania ich pozwoli w odpowiednim momencie postawić granicę lub wycofać się z toksycznej relacji. Wśród nich można wyróżnić osobowość narcystyczną nastawianą w dużej mierze na siebie i swoje potrzeby. To jednak nie wszystko. Wampirami energetycznymi mogą być również introwertycy, którzy nie lubią nadmiernego towarzystwa innych osób, w szczególności tych nowo poznanych, osoby cechujące się nadmiernym perfekcjonizmem oraz przejawiający tendencje do przedstawiania swoich racji jako jedynie słusznych. Z całą pewnością umiejętność rozpoznawania toksycznych zachowań uchroni cię przed ewentualnymi zaburzeniami twojego samopoczucia.