Exorzismus

Leider ist der Eintrag nur auf Polski verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Czym jest egzorcyzm?
Egzorcyzm jest rytuałem za pomocą którego następuje uwolnienie od złego, od demona który opętał osobę lub przebywa w określonym miejscu. Egzorcyzm którego wzór rozpowszechniony jest za pomocą kościoła katolickiego, to odmawianie określonych modlitw, które mają oddziaływać na demona i wypędzić go z opętanego. Kościół katolicki powołuje się na niezwykłą siłę swoich egzorcyzmów, jednakże według mnie ich skuteczność jest mała. Zawodzi siła oddziaływania energii oraz procedura wyboru opętanych. Egzorcyzmów potrzebuje o wiele więcej osób.

Kto i w jakim celu wykorzystuje egzorcyzmy?
Zwykło się uważać, że najliczniejszą grupą wykorzystującą egzorcyzmy są księża Kościoła Katolickiego. Trudno tutaj mówić o liczbach. Biorąc pod uwagę wielkość tej organizacji, ilość egzorcyzmów przez nich przeprowadzana jest mała. Ponadto są świeccy egzorcyści – pomocnicy oraz Terapeuci Kosmoenergetyki. Egzorcyści kościelni dla przeprowadzenia tzw. wielkiego egzorcyzmu potrzebują zgody swojego biskupa. Czyli musi zostać przeprowadzona cała procedura dopuszczająca do egzorcyzmu, m.in. musi zostać wykluczona choroba psychiczna. W przypadku terapeutów Kosmoenergetyki, uwalnianie od bytów lub istot, czy może silniejszych demonów, przebiega zgoła inaczej, my nie jesteśmy ograniczeni procedurami, jedynie zawracamy uwagę na bezpieczeństwo opętanego, jego rodziny i swoje.

Egzorcyzm w kosmoenergetyce
Dla Terapeuty Kosmoenergetyki egzorcyzm jest to zwykła czynność, w wyniku której energia wypłasza lub wypala byta lub demona. Terapeuta ma możliwość otwarcia kanału na człowieka z podłączeniem nekrotycznym lub takiego jaki ma w swoim biopolu byta. Wówczas następuje uwolnienie, przy czym, my traktujemy egzorcyzm jako etap uzdrawiania i zawsze zastanawiamy się dlaczego zdarzyło się opętanie i jak zapobiec powtórnemu zawłaszczeniu. Z silnymi demonami najskuteczniej radzą sobie terapeuci w stopniu Magistra Kosmoenergetyki.